Pielgrzymka

 

Od 21 września do 16 października 2024 r. odbędzie się 8. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej. Jej głównym tematem będzie kwestia wystarczalności i pytanie: Jaki jest właściwy poziom naszego zużycia energii i zasobów, aby wszyscy mieli możliwość dobrego życia?

Uczestnicy Pielgrzymki rozpoczną swoją drogę podczas ekumenicznych obchodów Czasu dla Stworzenia w Gnieźnie. Po 21 etapach, w czasie których zaplanowano trzy dni akcji w Poznaniu, Międzyrzeczu i Frankfurcie nad Odrą, pielgrzymi dotrą do Berlina, gdzie odbędą się spotkania z politykami i ekumeniczne nabożeństwo końcowe.

Pielgrzymka będzie miała charakter międzynarodowy i ekumeniczny. Obok akcji politycznej i duchowego doświadczenia Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej jest zaproszeniem dla wszystkich, którzy chcą własnym działaniem przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi da się ograniczać globalne ocieplenie i budować sprawiedliwy świat.

 

Szczegółowa trasa pielgrzymki

 

Udostępnij
Diese Webseite verwendet Cookies. Wenn Sie durch unsere Seiten surfen, erklären Sie sich hiermit einverstanden. Nutzen Sie Ihre Browsereinstellungen, um Cookies abzulehnen oder zu löschen.