Pielgrzymka

 

5. Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej wyruszy z Zielonej Góry i będzie wędrować przez Polskę, Niemcy, Holandię i Wielką Brytanię aż do Glasgow, gdzie odbędzie się najbliższy szczyt klimatyczny ONZ – COP26.

Ze względu na pandemię COVID-19 konferencja COP26 została przełożona na listopad 2021 r. W tej sytuacji zmianie musi ulec również termin pielgrzymki, planowanej pierwotnie na okres od sierpnia do listopada 2020. Nowy termin pielgrzymki nie jest jeszcze znany, ale przygotowania do tego wydarzenia trwają.

Pielgrzymka będzie miała charakter międzynarodowy i ekumeniczny. Jej trasa liczy 1420 km i zgodnie z planem ma być pokonana w 77 dni. Podobnie, jak w latach ubiegłych, podczas pielgrzymki będą organizowane wydarzenia towarzyszące.

Obok akcji politycznej i duchowego doświadczenia Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej jest zaproszeniem dla wszystkich, którzy chcą własnym działaniem przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych. Jesteśmy przekonani, że wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi da się ograniczać globalne ocieplenie i budować sprawiedliwy świat.

Etapy pielgrzymki:
  1. Zielona Góra – Forst (Lausitz) na granicy polsko-niemieckiej (ok. 88 km).
  2. Forst (Lausitz) – Glanerbrücke na granicy niemiecko-holenderskiej (ok. 777 km).
  3. Glanerbrug – IJmuiden. Stamtąd przeprawa promowa do Newcastle (ok. 222 km).
  4. Newcastle – Glasgow (ok. 333 km).

 

Szczegółowa trasa pielgrzymki 2021

 

Udostępnij