Wirtualna pielgrzymka 2020

Ze względu na pandemię COVID-19 nie jest możliwe zorganizowanie tradycyjnej pielgrzymki w 2020 r. Jednak zapraszamy wszystkich do udziału w 1. Wirtualnej Pielgrzymce Ekumenicznej dla Sprawiedliwości Klimatycznej. W jej ramach na przełomie września i października 2020 r. zaplanowano w internecie szereg wydarzeń.

Webinaria

Od 25 września do 1 października 2020 r. zapraszamy do udziału w dziewięciu dwugodzinnych webinariach na platformie Zoom. Będziemy na nich dyskutować na następujące tematy:

  • Sprawiedliwość klimatyczna i pielgrzymowanie dla klimatu
  • Granice planety / Etyka umiaru
  • Transformacja transportu
  • Koronawirus, pielgrzymowanie dla klimatu i następstwa

Udział w webinariach jest bezpłatny. Potrzebna jest tylko rejestracja.

Zobacz: szczegółowy plan webinariów i informacje o rejestracji

 

Akcja „Buty”

Od początku września 2020 r. trwa akcja „Buty”. Nawiązuje ona do demonstracji, która miała miejsce w 2015 r. w Paryżu, kiedy po zamachach terrorystycznych obowiązywał zakaz zgromadzeń i demonstracji. Zamiast osobiście demonstrować na rzecz walki z kryzysem klimatycznym, protestujący, niejako w zastępstwie, ustawili na placu Republiki swoje buty. Znalazła się tam nawet para butów należąca do papieża oraz sekretarza generalnego ONZ.

Obecnie nie ma możliwości spotkania się na miejscu i ustawienia swoich butów na placu. Jednak bez wielkich nakładów można to zrobić indywidualnie. Zachęcamy wszystkich pielgrzymów oraz osoby, które chcą nas wesprzeć i popierają ideę sprawiedliwości klimatycznej, do wykonania zdjęcia swojej pary butów z karteczką, na której będzie zapisane imię, kod pocztowy i miejscowość. Może to być zdjęcie butów turystycznych – te do wędrówki są najlepsze – ale nie musi. Zdjęcie należy przesłać na adres: buty@pre.pl. Do maila można też dołączyć krótkie oświadczenie dotyczące sprawiedliwości klimatycznej (tekst lub wideo).

Z nadesłanych zdjęć butów zostanie wykonany wielki plakat, który będzie rozesłany do parafii i gmin, które wspierają pielgrzymkę. Na naszej stronie internetowej znajduje się mapa, na której sukcesywnie będą zaznaczane miejscowości lub regiony, z których nadeszły zdjęcia. Po kliknięciu w dane oznaczenie otworzy się zdjęcie oraz oświadczenie na temat sprawiedliwości klimatycznej. Zdjęcia butów będą też publikowane w mediach społecznościowych.

Być może wykorzystamy zdjęcia w ramach filmu na YouTube i/lub w mediach społecznościowych. Dlatego prosimy, abyście przesyłając zdjęcie dołączyli zgodę na jego wykorzystanie.

Dajcie sygnał do działania przeciwko kryzysowi klimatycznemu oraz na rzecz sprawiedliwości klimatycznej i życia

Dołączcie do akcji

 

Zobacz: Mapa ze zdjęciami butów i oświadczeniami na temat sprawiedliwości klimatycznej

Udostępnij
Diese Webseite verwendet Cookies. Wenn Sie durch unsere Seiten surfen, erklären Sie sich hiermit einverstanden. Nutzen Sie Ihre Browsereinstellungen, um Cookies abzulehnen oder zu löschen.